98 aastat bussiliiklust Tallinnas

22. mail 1922 andis linnavalitsus ettevõtja Fromhold Kangrole loa 5 bussiliini avamiseks, mida loetakse regulaarse bussiliikluse alguseks Tallinnas.

Tänapäeval tallinlastele ühistransporditeenust pakkuva Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on tegemist tähtpäevaga, mil õige aeg tunnustada bussijuhte, hooldus- ja remonditöötajaid ning teisi ühistranspordi tõrgeteta toimimist kindlustavaid ametimehi. „Kui Kangro 98 aasta eest oma pruugitud Daimleritega viiel liinil reisijatevedu alustas, polnud kellelgi ettekujutust, kui oluliseks bussitransport tulevikus pealinlaste jaoks muutub. Täna teenindavad TLT ASi 526 bussi 75 liini, vedades eelmisel aastal enam kui 100 miljonit reisijat. Ilma korrapärase, mugava ja keskkonnasäästliku bussiühenduseta ei kujuta Tallinnas enam keegi normaalset elu ette,“ kirjeldab TLT juht ettevõtte olulisust pealinlaste elukorralduses.

Vaadates tagasi ajaloole, teeb TLT AS samaaegselt tulevikuplaane, kuhu mahub 100 gaasibussi kasutuselevõtmine juba selle aasta lõpuks ning 70% bussipargi väljavahetamine keskkonnasõbralike gaasibussidega järgmisel kolmel aastal. Ent TLT ASi tulevikuvaade ulatub kaugemale, nähes 2035. aastaks ette elektribussidele ülemineku ning miks mitte lähitulevikus ka vesinikkütusel töötavate sõidukite toomise Tallinna tänavaile.

Tallinna bussiliiklus on oma 98. aastapäevani jõudes kadestamisväärselt elujõuline, etendades olulist rolli pealinna inimsõbralikumaks ning keskkonnahoidlikumaks muutmisel.