Aastaring veebruar 2023: fotovõistlus „Mina ja minu lemmik“

Lemmikloom. Foto: Mark Kitajev

Lemmikloomad on meie suurimad sõbrad, kes armastavad meid tingimusteta ning ootavad meid alati koju. Nad aitavad meil töö ja muremõtetest lahti saada ning tõstavad meie tuju. Uuringud on näidanud, et lemmikloomadega aja veetmine alandab stressitaset ning vererõhku, samuti aitavad lemmikud vähendada üksilduse tunnet.

Eesti elanikest on 54% lemmikloomad (2021). 37% uuringus osalejatest on kodus kassid ja 27% koerad ning 14% on lemmikuks mõni kolmandat liiki loom. Lätis ja Leedus on lemmiklooma omanikke veelgi rohkem kui Eestis, Leedus eelistatakse lemmikloomana koeri (41%) ja Lätis oli 46% inimestest üks või enam kassi.

2022 aastal läbi viidud uuringus selgus, et lemmiklooma omanikud on 22% võrra õnnelikumad kui lemmikuid mitte omavad inimesed. Brasiilias on kõige õnnelikumad koeraomanikud, Uus-Meremaal kassiomanikud ja Hollandis on kõige õnnelikumad jäneste/küülikute omanikud.

Kutsume teid kõiki jagama pilte koos oma parimate sõpradega! Ootame 27. veebruarini pilte meiliaadressile aastaring@tlt.ee.

Kõigi pildi saatjate vahel loosime välja TLT meeneid.