GALERII: Töötajate huvitavad hobid > Kadaka tee töökojast leiab sääse, kotka ja kaheksajala

Arnold Lepini hobiks on erinevate kujutiste meisterdamine. Pildil kala. Foto: Mark Kitajev

Kadaka tee töökojas töötab veeremikoristustöökoja lukksepp Arnold Lepin, kelle hobiks on valmistada bussidest remondi käigus ülejäänud materjalist, mis muidu läheks utiliseerimisele, steam punk stiilis erinevaid metallist fantaasiarikkaid esemeid.

Arnold on töötanud TLT-s tänaseks üle 2 aasta ning fantaasiarikka hobiga alustas ta umbes poolteist aastat tagasi. Ideid leiab ta internetis googeldades ja arvestades, millist materjali hetkel üle on.

„Minu vahetus kestab 12 tundi ning erinevad puhkepausid ja lõunapaus on see aeg, kui korraks igapäevatööst eemaldun ja mõne uue detaili pooleliolevale esemele juurde lisan,“ selgitab ta, et see on hea vaheldus igapäevatööle.

Arnold on tänaseks valmis teinud pea paar meetrit kõrged TLT eraldiseisvad tähed, lõvi, kotka, kala, kaheksajala, sääse, härja, konksudega riidenagi, kuulipilduja ja kakukese. Kui ülejäänud asjad on lihtsalt imetlemiseks, siis kaks riidenagi  – härjapea ja konksudega nagi – on leidnud töökojas ka praktilise kasutuse.

Nagu ta ise ütleb, kulub keskmiselt esemete valmistamisele kuu aega. Just nõnda kaua võttis näiteks iga TLT tähe valmistamine. Mis Arnoldil järgmiseks plaanis teha on, selles osas jääb ta vastuse võlgu – kuidas fantaasia tööle hakkab ja tunnetus tekib, seda näitab aeg. Tema unistuseks on, et tehtud esemetest valmiks ükskord kalender.

Vaata allolevast galeriist, kas leiad kõik esemed üles? Lõvi, härg, kotkas, kaheksajalg, sääsk, riidenagi, kakuke, kala, miinipilduja või lausa TLT!

1