Positiivne märkamine on inimese jaoks 1200 korda mõjusam kui ignoreerimine

TLT personalijuht Irene Metsis. Foto: Mark Kitajev

Aasta on märkamatult jõudnud oma ringiga lõppu ning käes on ühtviisi tore jõulude ja aastavahetuse aeg. Terve aasta on tööd tehtud ja vähem või rohkem vaeva nähtud. Tahaks kuidagi selle aasta kokku võtta. Mis saab veel olla parem kokkuvõtte tegemiseks, kui teha ülevaade selle aasta parimate kolleegide tunnustamise projektist.

Sel aastal sai alguse uus traditsioon, mis on töötajate endi poolt aasta parimate kolleegide valimine. Üks asi on see, et juht märkab ja tänab sind. Teine aga see, et kolleegid märkavad teiste töö panust ja eeskuju.

Kuidas see kõik siis välja nägi?

Novembris said kõik meie töötajad esitada enda poolt inimesi üheksale kategooriale.

Esitada võis niipalju inimesi, kui soov oli. Oluline oli vaid selgitus, et miks see töötaja eristub teistest. Ja just need selgitused olid paljuski määravad, sest mida konkreetsem oli tegu, mida inimese puhul välja toodi, seda rohkem ta ka hääli sai.

Kokku esitati 400 nime kandidaatidena ning hääli anti üheksas kategoorias ligi 4000, mis on väga suur number. Iga hääletaja sai anda igas kategoorias vaid ühe hääle. Nende häälte seast koorusid ilusti välja kolm, mõnes kategoorias ka 4 nominenti.

Kolme parima sekka jõudmine on suur asi ning tänasime neid enda poolt väikse kingitusega. Võitjad said tunnustuse meie jõulupeol. Nii on meil esimest korda meie enda TLT parimad, keda on märganud meie enda töötajad.

Veelkord palju õnne kõigile! Järgmisel aastal loodame veel suuremat osavõttu. Praegu aga tasub kolleegide heategusid märgata ning tagasisidet anda. Järgmise aasta lõpul ka kandidaadiks esitada.

Märkame ikka positiivset ja anname sellest rohkem teineteisele teada. Nii nagu öeldakse, ka seda tuleb õppida, sest aju registreerib negatiivse, positiivset märkama tuleb ta treenida!

Aitäh kõigile osavõtjatele! Rahulikku ja tänulikku jõuluaega!

Irene Metsis
TLT personalijuht

3