Lõppenud aastal teenindasime pea 100 miljonit reisijat

Foto: erakogu

2022. aasta oli TLT jaoks sündmusterohke. Meie enam kui 523 ühissõidukit sõitsid kokku ligi 36 miljonit kilomeetrit ning teenindatud said ca 100 miljonit reisijat, mis on 24,4 miljoni võrra rohkem kui aastal 2021.

Lõppenud aastal käivitusid ettevõttes protsessid, mis muudavad meie poolt pakutava teenuse veelgi keskkonnahoidlikumaks, linnaruumi soosivamaks ning kasutajasõbralikumaks. On hea meel tõdeda, et aasta jooksul kasutas ca 100 miljonit reisijat meie teenuseid. Loodame, et äsja alanud 2023. aastal suudame meelitada veelgi rohkem inimesi kasutama ühistransporti, kuna ühissõidukitega liiklemine on igal juhul säästlikum valik võrreldes isikliku sõiduauto kasutamisega. Seda nii hinna osas kui ka keskkonnahoiu vaates. Reisijate rahuolu ja teenuse kvaliteedi tõstmiseks hakkame senisest enam tähelepanu pöörama just teeninduskultuurile, et muutuda sammhaaval transpordiettevõttest teenindusettevõtteks.

2022. aasta oli sündmusterohke ning on hea tõdeda, et suutsime taas tõestada, et ühistranspordi peale võib loota ka kõige raskematel hetkedel –  pealinna ühistransport ei jää seisma. Maikuus tähistasime väärikalt 100 aasta möödumist bussiliikluse algusest Tallinnas. Kui sajand tagasi oli meil viis bussiliini, kus sõitsid puupinkide ja ahiküttega sõidukid, siis täna teenindab linlasi tipptundidel 444 bussi, 32 trolli ja 47 trammi.  Sügisel jõudsid Eestisse kohale ka viimased 350 gaasibussidest ja seetõttu saatsime oma 16 aastat tallinlasi teenindanud diiselbussid viimsele teele. Linna busside keskmine vanus noorenes seega suisa 3,3 aasta peale ja oleme selle näitajaga Euroopas väga heal kohal. Viisime edukalt lõpuni ka kauaoodatud trammihanke, mille tulemusena jõuavad paari aasta pärast Tallinnasse 23 uut trammi. Juba nüüd, 2023. aasta alguses oleme kuulutanud välja riigihanke 15 elektribussi, laadimis- ja kiirlaadimistaristu ning nende keskhaldustarkvara soetamiseks, optsioonivõimalusega soetada veel 15 bussi. Kui kõik läheb edukalt, peaksid elektribussid meieni jõudma ning ühistranspordi kasutajaid teenindama hakkama juba 2024. aasta suve alguses.

Hea on tõdeda, et nii pealinlased kui linnakülalised on mõistnud, et linnas liikudes ning eriti talviste ilmastikuolude korral on ühistransport hea võimalus jõuda kindlalt ja turvaliselt kohale.

Kaido Padar
TLT juhatuse liige

2