Mida tähendab teenindusettevõte?

Rõõmsameelsed trammijuhid. Foto: erakogu

Juba pikemat aega olete ilmselt kuulnud sellest, et räägitakse: tahame saada teenidusettevõtteks, me ei ole transpordiettevõte, vaid teenindusettevõte, me teenindame linnakodanikke ja külalisi, meie põhitegevus on klientide teenindamine jne.

Avame natuke tagamaid ja räägime sellest, et miks me siis oleme või tahame saada teenindusettevõtteks ning mida see teenidusettevõte tegelikkuses tähendab. Alustame sellest, mida sisaldab endas termin transport ja veondus. Võtame siin abiks Vikipeedia, mis seletab lahti: transport ehk veondus on inimeste või materjalide vedamine ühest kohast teise.

Lisame siia juurde mõiste teenuse osutamine, kus inimene panustab oma aega, teadmisi, oskusi. Ehk fookuses on inimfaktor ja inimese kompetents, suhtumine, hoiakud, oskused. Kõik see, mis loob teenuse kasutajale kogemuse – ja seda nii positiivses kui ka kahjuks negatiivses mõttes.

Kas TLT on teenindusettevõte?

Vaatame nüüd natuke, millega meie sõidukite juhid igapäevaselt tegelevad? Nad aitavad inimestel igapäevaselt jõuda täpselt, turvaliselt ja meeldivalt vajalikku sihtkohta ja selle juures on oluline viisakus, sõbralikkus, täpsus, puhtus ning kõik see, mida iga linnakodanik ja külaline kogeb. Mida meeldivam ja sujuvam on nende liikumine Tallinnas, seda parema teeniduskogemuse osaliseks on inimene saanud. Ja seda kogemust pakuvad meie sõidukite juhid igapäevaselt.

Nii võibki öelda, me mitte ei vea inimesi, vaid loome võimaluse inimestel jõuda ühest punktist teise turvaliselt, kiirelt, täpselt ja meeldivalt. Sellel on veondusega võrreldes väga suur vahe!

See aga, kas meie sõidukite juhid saavad oma tööd teha hästi ja hea tundega, sõltub palju remondipersonalist, koristuspersonalist, tugipersonalist ja kindlasti nende otsestest juhtidest. Siin tuleb mängu siseteenindus ehk me kõik peame tegema selle nimel oma tööd hästi, et kliendid saaksid Tallinna linnas teenindatud kõige parema kogemusega.

Suurepärane teenindus on igale teenindusettevõttele väljakutse, sest see mõjutab oluliselt kliendi rahulolu. Selle tagamine ei ole lihtne, sest kliendid on väga nõudlikud. Meie sõidukite juhid on igapäevaselt inimeste pilgu all ja iga meie liigutus on näha ning sellele ka reageeritakse, eriti kui see ei ole positiivne Meie ülesanne on anda endast parim, et meie töötajate kohta saaks öelda, et trammide, trollide ja busside juhid kujundavad liikluskultuuri ja on eeskujuks kaasliiklejatele.

Ehk siis mõelge selle peale, et me mitte ei vea inimesi, vaid võimaldame neil jõuda kiirelt, täpselt, turvaliselt ja meeldivalt punktist A punkti B!

Kõik need muutused, mis me praegu käivitame, on ühe eesmärgi nimel – saada teenindusettevõtteks ja see nõuab meilt kõigilt suurt pingutust.

Personaliosakonna juhataja
Irene Metsis

1