Tallinna ühistranspordis ennetatakse nakkusohtu

Alates reedest, 11. septembrist, rakendab Tallinna Linnatranspordi AS ühistranspordis bussijuhtide kaitseks täiendavad turvameetmed.  

TLT juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on koroonaviirusesse nakatumiste arvu tõusu tingimustes ettevõttele oluline, kaitsta lisaks ühistranspordi kasutajatele nakkusohu eest ka oma töötajaid. „Alates homsest jäävad busside esiuksed peatustes suletuks ning juhikabiini taha eraldame esimese istmereani ulatuva turvaala, kuhu sõitjad ei pääse. Tegemist on kevadises haiguspuhangus ennast õigustanud meetmega,“ selgitas juhatuse esimees, lisades, et sõitjate ohutuse tagamiseks jätkatakse busside desinfitseerimist kaks korda päevas nii Kadaka ja Peterburi tee depoodes kui ka Männiku, Hobujaama, Õismäe ja Balti jaama lõpp-peatustes, kus mitu korda päevas desinfitseeritakse lisaks reisijatesalongide kontaktpindu. Kõik TLT ASi poolt rakendatavad meetmed on kooskõlastatud Terviseametiga.

Boroditš kirjeldas viirusetõrje erinevust tavapärasest puhastusest, kus keskendutakse just kontaktpindadele käsipuudest alates ning istmete ja validaatoritega lõpetades. Meie desinfitseerijad said põhjaliku koolituse juba kevadel ning kasutavad kaasaegsemaid tehnoloogiaid, õigeid töövõtteid ja parimaid vahendeid.

„Suudame omalt poolt viia nakkusohu ühistranspordis miinimumini, ent ootame ka reisijatelt vastutustundlikku käitumist,“ kinnitas Boroditš. Tema sõnul tuleb täita hügieeninõudeid, haigussümptomite esinemisel jääda eneseisolatsiooni, suurema enesekindluse saavutamiseks aga on mõttekas ühistranspordis maski kanda.

Kevadisel kriisiperioodil ei tuvastatud Tallinnas ainsatki ühistranspordi kasutamisest põhjustatud nakatumist ega haigestunud ka ükski TLT bussijuht.