Tallinnas alustas sõitmist elektribuss

Tallinna Linnatranspordi AS alustas täna pealinnas reisijatevedu elektribussiga, mis sõidab Balti jaama Mustamäega ühendaval 4. liinil.

Testperioodiks Tallinnasse toodud elektribuss Urbino 12 on heitmevaba ühissõiduk, mis sobib eriti hästi linnas kasutamiseks, kuna selle müra- ja vibratsioonitase on madal.
Tegemist on 12-meetri pikkuse bussiga, mis sõidab ühe laadimisega 150 kilomeetrit. Bussis on 31 istekohta ja 45 seisukohta.

Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimehe Deniss Boroditš kinnitusel on elektribussi testimise eesmärk proovida, kas tootja poolt lubatud läbisõit, laadimise kiirus ja sõitjate mugavus meie oludes toimivad ning katsetada taristu võimekust elektribusside kasutusele võtmiseks. Boroditš rõhutas, et uue tehnoloogia rakendamine on vajalik linnaõhu puhtuse ja mugavama ühistranspordi tagamiseks.

Testperiood annab olulisi vastuseid küsimustele, millele tuleb leida lahendused liikumaks TLT ASi kaugema eesmärgi suunas, milleks on hiljemalt aastal 2035 viia kogu Tallinna ühistransport üle elektrisõidukitele.

Elektribussi testperiood kestab 15. juulini.