Tarmo Lai: Võtame rahulikult!

Tarmo Lai.

„Vanasadama trammitee ehitus pole ju mingi katastroof, mille pärast südant valutada,“ leiab juhtimiskeskuse divisjoni direktor Tarmo Lai, kinnitades, et tuleks jääda rahulikuks ja oma tööd edasi teha, sest ettevalmistused eriolukorraks, mil linnakeskus suletakse ja paljud bussiliinid ümbersõidule suunatakse, on tehtud. Muidugi tuleb tähelepanelikult kuulata ja vaadata, millist teavet liinide, lõppjaamade ning lõppjaamades parkimiskorralduse muutuste kohta antakse. Kuidas kogu süsteem toimima hakkab, pole Tarmo kinnitusel mõtet kohe põhjalikult lahti seletama hakata, sest infot on palju ning otstarbekam on seda jagada etapi kaupa, vastavalt tänavate sulgemisele ning tööde edenemisele. Kindlasti saavad kõik töötajad vajaliku info õigeaegselt. 

„Muutuvad tingimused toovad ajutiste lõppjaamade osas kaasa erinevad lahendused. Mõnes kohas saab ajutise konteinerjaama paigaldada kohe busside seisuplatsi naabrusesse, teisal aga peab selle viima veidi kaugemale,“ kirjeldab Tarmo Lai. „Igas lõppjaamas tekib võimalus sõidu vaheajal puhata, kohvi juua ning tualetis käia. Kõik on korraldatud selliselt, et töötingimused oleksid puhkepausi ajal tagatud.“

Töö teises etapis, kui suletud on nii Gonsiori, Laikmaa kui Hobujaama tänavad, muutub nii bussijuhtide kui ka trammijuhtide töö märksa närvilisemaks. Tarmo Lai kutsub bussi- ja trammijuhte üles varuma selleks ajaks kannatust ja rahulikku meelt. Liiklemine muutub tekkivates ummikutes keerulisemaks ja aeganõudvamaks ning kahjuks tuleb arvestada ka sõitjate pahameelega, kes püüavad seda meie juhtide peal välja elada. Siin tahakski paluda, et meie juhid säilitaksid rahu ja teeksid oma tööd, sest tegemist on siiski ajutiste raskustega, mis tööde lõppedes toovad ühistranspordi osas leevendust. Konfliktsituatsioonide vältimine ja rahu ning viisakuse säilitamine on käitumisjuhis, mille järgimist Tarmo Lai meie töötajatelt ootab.

Juhtimiskeskus teeb kõik endast oleneva, leidmaks sel keerulisel perioodil parimad lahendused. „Me ei tee seda, et viskame oma bussi- ja trammijuhid keset liikluskaost ja jätame nad siis omapead, lootuses, et ehk ujuvad välja. Me oleme meeskond ja käitume ühtse ettevõttena, et töö käigus tekkivate ootamatute olukordadega hakkama saada,“ selgitab Tarmo Lai põhimõtet, mille järgi kavatseb TLT Vanasadama trammiliini ehituse ajal oma tööd organiseerida.

Vanasadama trammiprojekt on vajalik ning annab Tallinna ühistranspordi arengule palju juurde. Tarmo Lai sõnul on see oodatud ja normaalne lahendus arendamaks ühistranspordi korraldust Tallinna kesklinnas ning muutmaks ühistransporti reisijatele mugavamaks ning kasutajasõbralikumaks. „Tramm teeb linnast hõlpsalt läbitava ja mugava elukeskkonna ning sellepärast on äärmiselt positiivne, et trammi osas toimuvad märgatavad arengud,“ kinnitab Tarmo Lai oma poolehoidu käivituvale trammitee projektile. „Elame keerulised ajad üle ja läheme parema ühistranspordiga edasi,“ on juhtimiskeskuse divisjoni direktor optimistlik.

Tekst: Ivo Parbus.

2