TLT hangib täiendavalt 100 surugaasil sõitvat linnaliinibussi

TLT kuulutas välja riigihanke 100 surugaasil töötava sisepõlemismootoriga M3 kategooria I klassi linnaliinibussi soetamiseks, optsiooniga osta vajadusel täiendavalt veel kuni 50 samasugust sõidukit. Hankepakkumuste tähtaeg on 29. jaanuar 2021.

TLT juhatuse liige Otto Popel selgitas, et hanke eesmärk on soetada kuni 150 metaanil sõitvat bussi ning jätkata Tallinna ühistranspordi üleminekut keskkonnasõbralikule ühistranspordile.

„Ettevõte soovib sõidukipargi uuendamisega jõuda aastaks 2025 eesmärgini, asendada diiselbussid keskkonnasõbraliku alternatiiviga, tuues liinile ühtekokku 350 gaasil sõitvat bussi,“ ütles Popel ning lisas, et selleks hangib TLT  2021. aastal järgmised 100 surugaasibussi, millest 75 on normaalbussid ja 25 liigendbussid.

„Hankelepingu raames on TLT-l võimalik optsiooniga täiendavalt tellida kuni 50 surugaasil sõitvat bussi,“ lisas TLT juhatuse liige, selgitades, et TLT on  tänaseks võtnud pealinnas kasutusele juba 100 keskkonnasõbralikku metaanil sõitvat uut linnaliinibussi.

„Järgmised 100 surugaasil sõitvat Solaris bussi, mis hangiti eelmise hanke optsioonilepingu alusel, hakkavad Tallinnasse jõudma 2021. aastal. See tähendab, et aasta pärast sõidab pealinna tänavatel juba 200 surugaasibussi, mis vahetavad välja kõige vanemad diiselbussid,“ selgitas TLT juhatuse liige Otto Popel.

Ta lisas, et hanke võitja peab lepingu raames tarnitavad bussid Tallinna Linnatranspordile üle andma 12-kuu jooksul alates lepingu sõlmimisest, ehk hiljemalt 2022. aasta alguseks. Riigihanke raames soetatud busside eeldatav kasutusaeg on kuni kümme aastat ning iga buss läbib aastas keskmiselt 80 000 km.