TLT: mask ei ole karistus, vaid norm, mis hoiab meie ühiskonna terve ja avatuna

Alates 2. augustist on maskide kandmine kõikides ühissõidukites kohustuslik. Näomaski kasutamine maandab viiruse levikut ja haigestumise riske, kuid mis olulisim – tagab kaasreisijatele turvatunde ning hoiab Eesti avatuna. TLT tagab sõidukite sagedase puhastuse ning alustab desinfitseerimisjaamade lisamist kõikidesse ühissõidukitesse.

Aktsiaseltsi Tallinna Linnatransport juhatuse liige Otto Popel kutsub kõiki ühistranspordi kasutajaid üles mõistlikule tervisekäitumisele, et tagada turvaline linnatransport nii endale kui kaasreisijatele. „Maskikandmine on norm, mitte vaid kohustus. Palume kõigi reisijate huvides kanda juba ühissõidukisse sisenedes maski ning desinfitseerida käsi,“ rõhutas Popel, kelle sõnul on oluline iga reisija panus.

Ta lisas, et TLT tagab kõikide pealinna ühissõidukite regulaarse kontaktpindade puhastuse ja desinfitseerimise. „Kõiki busse, tramme ja trolle puhastatakse vähemalt kolm korda ööpäevas. Tuginedes Terviseameti soovitusele, kasutame kõige uudsemat lahendust – Tersano (SAO) dosaatorit-, mis võimaldab lihtsat, ohutumat ja säästlikumat viisi kõikide kõvade pindade igapäevaseks puhastamiseks. Desinfitseerimine toimub lõppjaamades, kus kasutatakse osoneeritud vett, mis hoiab pinnad pisikuvabadena. Osoneeritud veega puhastatakse nii pindu, põrandaid kui ka istmeid, mis on tänapäeval enamasti kõik kergesti puhastatavast kunstnahast. Pihustatav aine aurustub ka õhku ning aitab eemaldada viirusosakesi. Tegemist on lõhnatu ainega, mis töötab hästi ning aitab hoida ühistranspordi turvalisena,“ selgitas Popel.

Ööpäevaringselt töötab puhta ja ohutu ühistranspordi teenusepakkumise nimel 98 TLT töötajat, et liinidel olevad sõidukid oleksid desinfitseeritud ja puhtad.

„Lisaks oleme paigaldanud populaarsematel liinidel sõitvatesse sõidukitesse ka desinfitseerimisjaamad, et reisijad saaksid sõidukisse sisenedes käsi desinfitseerida ning seeläbi ohutust suurendada.  Täna on desinfitseerimisseadmetega varustatud 31 sõidukit ning peagi lisandub neid juurde,“ sõnas Popel ja rõhutas, et TLT on välja kuulutanud ka hanke, et leida partner, kes suudaks tagada kõikidesse Tallinna ühissõidukitesse desinfitseerimismasinad. 

TLT juhatuse liige kutsus ka kõiki linlasi üles vaktsineerima.

„Eesti suurima ühistranspordi ettevõttena oleme loonud oma töötajatele võimaluse vaktsineerimiseks: vaktsineerida on saanud nii töökohal, mõned töötajad on saanud immuunsuse juba eelmisel poolaasta jooksul ning paljud ka vaktsiini saanud oma perearsti abil. Kutsume ka kõiki linlasi üles usaldama arste ja teadlasi, end vaktsineerides,“ sõnas Popel.