TLT nõukogu uusaastatervitus

Buss talvisel ajal Mustamäel. Foto: Mark Kitajev

Head uut aastat!

Kätte on jõudnud 2023. aasta ning loodame sellelt loomulikult palju ilusat ja head. Eks on ju inimlik püüd jätta maha kõik ebameeldiv ja kurb ning liikuda edasi vaid paremuse poole. Kindlasti ei kujune alanud aasta lihtsaks, kuid mingit põhjust pole asuda ka juba ette muretsema.

Päris kindlasti võib öelda juba seda, et TLT roll pealinna igapäevases elus kasvab veelgi. Numbrid räägivad selget keelt, et üha rohkem inimesi valib Tallinnas oma igapäevaseks liikumisviisiks just ühistranspordi. Oma osa selles on nii mõtteviisi muutusel, üldisel hinnatõusul, kuid ka kesklinna tänavaremontidel, mis muudavad autoga liiklemise üsna ebamugavaks.

Väga paljudes maailma linnades on just ühistransport suuresti linna vereringeks, mis võimaldab inimestel liikuda. Ka meie armas Tallinn on teel sinna, kus ühistranspordist sõltub üha rohkem. On ju ilmselge, et teenuse kvaliteedi ja mugavuse kasvades leiab see ka järjest enam poolehoidjaid.
Teenus saab olla kvaliteetne aga vaid siis, kui seda pakuvad motiveeritud töötajad. Nii on äärmiselt tähtis, et 2023. aastaks allkirjastati kollektiivleping, mis toob juurde palgalisa sõidukijuhtidele ja koristustöötajatele. Tähtis on ka 35 puhkusepäeva võimaldamine kõigile neile töötajatele, kel enne seda võimalust polnud.

TLT on stabiilne ja usaldusväärne tööandja ning usun, et lähiaastate jooksul kasvab ettevõtte väärtus nii finantsilises mõttes, kuid eelkõige tallinlaste silmis. Minule isiklikult avaldas sügavat muljet, kui ennastsalgavalt tegutsesid TLT töötajad detsembrikuise lumetormi ajal. Ka kõige keerulisemas olukorras anti endast parim, et linn seisma ei jääks ja inimesed liikuda saaksid. Kiiduväärt suhtumine, millest võiksid paljud linnaametnikud eeskuju võtta!

Soovin kõigile TLT töötajatele ilusat uut aastat ning kõike head ka teie lähedastele.
Aitäh, et hoiate Tallinna liikumas!

Lauri Laats
TLT nõukogu esimees