TLT teenindavate bussiliinide arv kasvas viiendiku võrra

Alates 1. detsembrist on Tallinna Linnatranspordi AS võrreldes aasta alguse 62 bussiliiniga kasvatanud teenindavate bussiliinide arvu 21 protsendi võrra 75-ni. Tipphetkel pealinna tänavatel sõitjaid teenindavate busside arv on aasta algusest kasvanud 14% võrra 421 bussini.

Veebruaris asus Tallinna Linnatranspordi AS erakorraliselt teenindama 11 olemasolevat bussiliini ning aasta teises pooles täiesti uusi bussiliine 18A, 62 ja 66. Samuti tihedamaks muutunud olemasolevate bussi- ja trammiliinide graafikute järel on ettevõte kogu ühistranspordi liiniveomaht kasvanud 10,5 protsendi võrra 32,5 miljoni kilomeetrini.

„Käesolev 2019. aasta on ettevõttele olnud läbi ajaloo kõige kiirem kasvuaasta ning suur osa sellest tööst on tulnud teha olematu ettevalmistusajaga, et tagada ühistranspordi toimimine,“ ütles Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimees Deniss Boroditš, kelle sõnul on töömahtude kasv võrreldav näiteks kogu Tartu linna ühistranspordiga. “Kiire kasv jätkub ilmselt ka edaspidi, sest ettevalmistamisel on veel uusi transpordiühendusi.”

Lisaks kiirele kasvule käis tihe ettevalmistustöö ka keskkonnasõbralikule ühistranspordile üleminekuks, et juba aastaks 2025 ei kasutataks ühistranspordi opereerimiseks Tallinnas tilkagi diiselkütust. „Kokku hangib ettevõte lähiaastatel eesmärkide täitmiseks 350 gaasibussi ning on asunud testima elektribusside kasutuselevõttu Tallinna ühistranspordi teenindamiseks,“ võttis Boroditš kokku ettevõtte eesmärgid linlastele teenust pakkuva ühistranspordi veeremi kaasajastamisel.

Novembri lõpus selgus ettevõtte esimese gaasibusside riigihanke võitja Solaris Bus & Coach, kellel on võimalik tarnida Tallinnasse maksimaalselt 200 kaasaegset gaasikütuseid kasutavat linnaliinibussi.

Tallinna Linnatranspordi veokipargis on kokku 529 bussi, 70 trammi ja 50 trollibussi, millega teenindatakse pealinnas kokku 83 ühistranspordiliini ja aastas kokku rohkem kui 140 miljonit sõitjat.