Töövari Romet: „Kindlasti soovin olla osa ühistranspordi elust ka edaspidigi!“

Töövari Romet Leimann ja TLT juhatuse liige Kaido Padar. Foto: Mark Kitajev

Romet Leimann, Tallinna Arte Gümnaasium 11. klass:

Minu töövarjupäev algas TLT juhatuse liikme Kaido Padari seltsis, kui osalesime erinevatel koosolekutel. Koosolekute sisuks olid erinevad hanked ja elektritransport. Olen ühistranspordi valdkonnas keskmisest teadlikum ja huvitun ühistranspordi arengust, sain ka omapoolset tagasisidet anda mitmel korral teemadele, millega olin juba varasemalt kokku puutunud.

Seejärel oli mul võimalus TLT projektijuht Mark Kitajeviga külastada trolliparki, kus trollipargi spetsialistid rääkisid meile trollide tehnilisest küljest ja tulevikust. Sain teada põnevaid fakte, näiteks millised seadmed on agregaatide ruumis, mis on nende tööfunktsioon ning tutvusime erinevate detailidega, näiteks vooluvõtja peaga, kus sütt vahetatakse iga 2-3 päeva järel. Oli hea võimalus arutada ka trollipargi tuleviku üle. Leidsin, et meil on erinevate otsuste langetamiseks vaja pidevalt hoos hoida praktilist kompetentsi, vaatamata erinevatele uuringutele. Huvilisena näen, et mitmes Euroopa linnas on trolliparke jõudsalt uuendatud ja tegin ettepaneku, et ka Tallinnas võiks pikema perioodi vältel katsetada erinevaid tehases toodetud akutrolle.

Päeva teine pool möödus taas TLT juhatuse liikme Kaido Padariga koosolekutel, kus arutasime muuhulgas mitmeid auditeerimisega seotud küsimusi, lisaks järgmise aasta suurtest muudatustest, kus algab Vanasadama trammitee ehitus.

Päev oli silmaringi avardav ning mulle väga hariv. Kindlasti soovin olla osa ühistranspordi elust ka edaspidigi!

Trollibussi vooluvõtja pea. Foto: Mark Kitajev
2