Trammikuu august

Alexander Martynenko. Foto: Mark Kitajev

Augustis tähistab vanim linnatranspordi liik, tramm, 134. sünnipäeva.  Oleme uhked oma pika ja sündmusterohke ajaloo ning inimeste üle, kelle töö tagab mugava ja kaasaegse trammiliikluse. Siinkohal on kohane meenutada, et just tänu meie inimestele ei katkenud trammiliiklus ka pandeemia rasketel kuudel.  

Oleme ühtehoidev ja tarmukas pere, kes tahab ja oskab tuua oma valdkonda uusi lahendusi ja kogemusi. Tänu meie töötajate nõuannetele ja näpunäidetele on sündinud töö- ja liiklusohutuse vallas mitmed olulised lahendused. Näiteks selle aasta alguses käivitati Suurtüki tänava ristmikul trammide prioriteedisüsteem, mille lahenduse väljatöötamise juures olid tegevad meie tublid trammijuhid. Lõpplahendus sündis paariaastase hoolika planeerimise käigus, kuid tulemus vääris pingutust.  Pärast projekti elluviimist pole varasemalt probleemses liiklussõlmes enam õnnetusi juhtunud.  Erilise tänu pälvivad ka kõik trammijuhid mentorid, kes osalevad aktiivselt erialaste koolituste läbiviimisel. Samuti soovin aktiivset ja enesekindlat algust uutele juhtidele.

Meie trammijuhte tuleb kiita ka selle eest, et minnakse kaasa tehniliste uuendustega ning mõeldakse, kuidas muuta trammiliiklust ajakohasemaks ning mugavamaks. Suurte ootustega jälgitakse, kuidas käivad ettevalmistused  uue veeremi ostuks ning ei hoita saladuses, millistena soovitakse uusi tramme näha, mõeldes sealjuures mitte üksnes juhtimismugavusele, vaid sellelegi, kuidas reisijad end nii trammi sisenedes kui ka sõidu ajal paremini ning turvalisemalt tunneksid.

Trammid on läbi aastate olnud linlaste lemmikuteks, pälvides avaliku arvamuse uuringutes kõigist ühistranspordiliikidest parima hinde ning seda vaatamata veeremi suhteliselt kõrgele keskmisele vanusele. See kinnitab, et meie trammijuhtide ja trammiliiklust toetavate töötajate igapäevane hool püstitatud eesmärkide saavutamisel kannab vilja.

August on trammi kuu. Mugavate ja kindlatena sõidavad need läbi linna, et viia tallinlased ohutult soovitud peatusesse. Tänan teid, kallis trammirahvas, hindamatu panuse eest linnale nii olulise transpordiliigi käigushoidmisel ja edendamisel! Omalt poolt teeme kõik, et saaksite tulla tööle hea tujuga ning lahkuda peale töökat päeva rahulolevalt, olles andnud endast parima juba teist sajandit toimiva Tallinna trammiliikluse hea käekäigu nimel.

Alexander Martynenko
Elektritranspordi teenuste osakonna juhataja