Tutvumisreis Varssavi bussi- ja trammiparki

Poola külastus. Foto: erakogu

18.10-21.10 külastasid meie sõbraliku kollektiivi esindajad Varssavit. Selle sõidu eesmärgiks oli Poola pealinna ühistranspordi organisatsiooniga tutvumine. Teekond oli pikk, kuid väga huvitav, sest ühte bussi sattusid inimesed, keda seob suur huvi oma töö vastu.

Tutvu külastuse galeriiga!

19.10 varahommikul saabusime bussiparki, kus meid võtsid vastu pargi juhatajad, kes tutvustasid meile tööprotsesside korraldust ja vastasid kõikidele meie poolt esitatud küsimustele.

Suurt huvi pakkus elektribusside laadimisjaam pargi territooriumil. Peale umbes kümneminutilist laadimist saab sõita ca 120 kilomeetrit. Mitme aastaga said kõrvaldatud kõik konstruktiivsed puudujäägid, eriti talvisel ajal ja nüüd vuravad läbi linna kaasaegsed normaal- ja liigendelektribussid.

Peale bussipargi külastasime reisi käigus ka trammiparki, neid on Varssavis lausa neli tükki. Meile räägiti põhjalikult kõikidest igapäevastest toimingutest depoos ning saime küsida ära kõik oma küsimused, millele saime põhjalikud vastused.

Lisaks õnnestus meil näha just parki saabunud kahte uhiuut liigendtrammi, täpsemalt ringi vaadata salongis ning kõik tahtjad said istuda kabiinis ning tutvuda pöörangute tööga.

Järgmisel päeval külastasid osa trammipargi esindajatest Pesa tehast, kus tulevikus hakatakse ehitama tramme Tallinna jaoks. Lisaks käisime giidi Juuliaga tutvumas linna ajalooliste kohtadega ja arhitektuuriga, jätkates iseseisva jalutuskäiguga.

Oli ülimatult huvitav kogemuste vahetamine, palju arutelusid ja üks tähtis järeldus: me liigume õiges suunas!

Karina Paalberg
trammijuht