Taimi Elenurm: „Uuel aastal vaimne tervis fookusesse!“

Lilled peas. Foto: erakogu

Uue aasta saabudes on hea võimalus taas anda endale uusaastalubadusi. Kindlasti tasub neis pöörata senisest enam tähelepanu nii vaimsele kui füüsilisele tervisele. 

Kui sügisel rääkisime sellest, kuidas 2022. aasta on toonud ebakindluse inimeste teadvusesse nii Euroopas toimuvate muutuste kui ka majanduses toimuva tõttu, siis täna toob Taimi Elenurm välja, et varasemaga võrreldes on vastuvõtule saabunud ka neid, kelle töö iseloom TLT-s eeldab tegelikult kolleegidest eraldi töötamist.

„Fookusesse on tõusnud bussijuhi (või ka trammi- või trollijuhi) üksinduse ja üksilduse teema – kui kontoris või ka näiteks remonditöökojas ollakse igapäevaselt kolleegidega koos ning saab suhelda ja mõtteid vahetada, siis ühissõiduki roolis olev juht veedab tegelikult enamuse oma vahetusest üksinda, välja arvatud lühikesed puhkepausid lõppjaamades. See annab aga võimaluse olla oma mõtetega omaette ning kui need on negatiivsed, siis probleemid kipuvad süvenema, peas keerulisemaks minema. Julgustan neid, kel mõni mure või soov jagada, tulema kindlasti vastuvõtule,“ ootab psühholoog sasipuntraid vastuvõtule lahti harutama.

Toeta kolleegi – aitad sellega ka iseennast  

Taimi Elenurm paneb  taas kõigile südamele, et paneksime tähele, mis toimub meie ümber töökeskkonnas, nii meie kolleegide kui meie endiga. „Kui näete, et kolleeg on varasemaga võrreldes närvilisem või vastupidi apaatsem, töö ei lähe tema käes nii ladusalt nagu tavaliselt või on mõni muu füüsiline või emotsionaalne sümptom, mis annab aimu, et kolleegil võib olla mõni mure või tööprobleem, siis tasub kindlasti sõbralikult uurida, kas ehk on võimalik kuidagi abiks olla. Lihtne on kritiseerida või hukka mõista, kuid teisi toetades aitame  ka iseend,“ sõnab ta.

2023. aastal jätkub TLT-s täpselt samamoodi nagu eelmisel aastal nõustamine. „On heameel näha, et nõustamisteenus on abiks. Julgustan kindlasti tulema,“ lisab ta. Pikemat artiklit vaimse tervise teemal saab lugeda SIIT.

Kel soov tulla vastuvõtule, saab Taimi Elenurmega kontakti kas kirjutades taimi.elenurm@mail.ee või helistades +372 5150922.

1